Hledání ztraceného mládí

Nejde si nevšimnout, že pro mnohé muže je kritický věk už čtyřicet. Ale těch není tolik, jako těch, kterým na dveře zaklepe padesátka.
Najednou mají pocit, že promeškali svůj život povinnostmi k rodině, žili příliš usedle a je nejvyšší čas na tom něco změnit.
Někdo si najde milenku, protože má potřebu si dokazovat, že ještě není ženám lhostejný, jiný si koupí motorku.
Nevím, co z toho je divnější. Chlap, co si dokazuje mládí s „kočičkou“, nebo motorkář, co za ním vlaje šedý plnovous?
Ale slyšet slova motorkáře, že žádná milenka nesmí být mladší než jeho dcery, vás dostane do kolen.
vysmátý muž
Tyto podivnosti vídáme každý den. Muž, jehož děti už vylétly z hnízda, má najednou pocit, že v životě o něco přišel. Začne se poohlížet po ženě, která by ještě mohla být matkou dalších ratolestí. Je smutné, když ve věku, kdy jeho děti už mají své potomky, jim pyšně ukazuje miminko, které je jejich sourozencem.
fešák u auta
Jenom nevím, jestli si tito pánové myslí, že oblafli život a věří ve své věčné mládí. Pak nastávají situace, kdy při vyzvedávání prcka ve školce volá paní učitelka, že dědeček už je tady, a tak může jít domů.
Po vysvětlení situace je trapně všem. A děti nejsou hloupé, takže větu o prarodiči si zapamatují a těm, co mají rodiče přiměřeného věku, upřímně závidí.
Je jasné, že ať děláme, co děláme, stejně tělo stárne, a i když se člověk oblékne do mladistvého otfitu, mladě na okolí rozhodně nepůsobí.
Dřív jsem si říkala, jak je směšné, když některé ženy zakazují svým vnoučatům oslovení babi, protože se styděly, že už jsou prarodičem. Teď jsem to už slyšela i od mužů. Oslovený pán dělal hluchého, dokud mu asi pětiletý capart neřekl jménem.
Spousta mužů začala v tomto věku sportovat. Na škodu to rozhodně není, ale zase jde o to, aby to bylo přiměřené. Koupit si kolo se super výbavou a samozřejmě obleček, ve kterém se rýsuje povolené bříško, také není úplně ono. Stačí buď něco jiného na sebe, nebo přibrat cvičení, aby se trošku zpevnily svaly.
A dokazovat si něco na horách? No to je úplná pitomost. Jestli začínáte lyžovat až v tomto věku, mějte na paměti, že úraz je horší, než ve třiceti. Hůř se hojí. Ale i když sport byl koníčkem i dříve, je dobré si uvědomit, že stejně jako se mění řidičské schopnosti, je to stejné ve sportovním výkonu. Už se nedá vydržet tolik co dřív.
gentlemann s kloboukem
Jenže muži často přeceňují své síly a pak na to doplácejí nejen oni, ale i rodina, která je nucena se o něj postarat v době nemoci, kterou si přivodil svým frajeřením.
Faktem je, že krize středního věku se nevyhýbá ani ženám, ale o „chlapském blbnutí“ se dají psát romány. Musíme s nimi mít trpělivost a nenápadně jim posilovat sebevědomí, aby nám nezblbli.  
 

Hledání ztraceného mládí
4.5 (90%)14